Archidiecezja Łódzka
Rekolekcje ignacjańskie w życiu codziennym - od 24 październikaZapisz jako PDF
13 października 2010, godz. 12:46

Rekolekcje ignacjańskie w życiu codziennym - czyli dla osób bardzo zapracowanych. To propozycja łódzkiego ośrodka Odnowy w Duchu Świętym przy parafii ojców Jezuitów. Kolejna edycja rekolekcji rozpocznie się 24 października.
Rekolekcje ignacjańskie w życiu codziennym - przeznaczone są dla osób, które z powodów zawodowych bądź rodzinnych nie mogą wyjechać do zamkniętego ośrodka rekolekcyjnego.

- Ten rodzaj rekolekcji cieszy się sporym zainteresowaniem - w zeszłym roku wzięło w nich udział około 100 osób. Ale z drugiej strony o trudne rekolekcje. Łatwiej na modlitwie skupić się podczas zamkniętych rekolekcji niż w ciągu dnia, pośród obowiązków, znaleźć godzinę czasu i miejsce na medytację w odosobnieniu - jak mówi Beata Szymczak-Zienczyk z łódzkiego ośrodka Odnowy w Duchu Świętym.

Zamiast z wykładów prowadzonych na żywo - uczestnicy korzystają z podręczników - poza tym raz w tygodniu spotykają się też ze swoim przewodnikiem duchowym. Całe rekolekcje trwają około 3 tygodni. Więcej informacji na ten temat na stronie www.odnowa.jezuici.pl


bl
czytano:42

polecamy www.wsd.lodz.pl